Пам’ятка нового власника зброї

Отже, ви стали власником зброї! Пройшли бюрократичні процедури, вистояли черги і отримали таку омріяну зброю. Що ж далі?! По-перше, вивчіть Кодекс Стрільця, який вбереже від нещасних випадків.

Я завжди поводитимуся зі зброєю як із зарядженою.

Я ніколи не спрямую зброю туди, куди не хочу стріляти.

Перш ніж вистрелити, я завжди буду впевнений у своїй цілі і тому, що знаходиться перед мішенню та поза нею.

Я ніколи не торкнуся пальцем спускового гачка, поки зброю не буде спрямовано у бік мішені.

Щоб сталось щось непоправне, стрільцю потрібно порушити одразу кілька правил. Якщо порівнювати з правилами дорожнього руху, ці правила – це червоне світло світлофора, це подвійна суцільна лінія, їх категорично заборонено порушувати.

Пам’ятка нового власника зброї

  1. Стріляти ще не можна! Я знаю, що дуже хочеться, але треба зробити розконсервацію. Це значить – розібрати зброю, прибрати густе мастило (якщо є) і змастити деталі нейтральним маслом. Консерваційне мастило не підходить для змащування і може зашкодити нормальній роботі.
  2. Очей у вас всього двоє, вух у вас двоє і вони, на жаль, не відростають як у крабів клешні. Тому їх треба берегти! Окуляри – обов’язкові на стрільбищі. Подивіться на американських військових, думаєте вони просто так носять тактичні окуляри? Отож! Захищайте свої очі. Вуха – теж потребують захисту, беруші – добре, а повноцінні навушники – ще краще. Інколи достатньо постріляти один раз без захисту вух, щоб пошкодити слух надовго.
  3. Чохол. Щоб зброю було зручно носити та, щоб зброя була захищена від подряпин та ударів. Кейс не беріть, він важкий, громіздкий та незручний. Залиште його для авіа-подорожей та фільмів.
    До речі, сподіваюсь, що ви не зробили найпоширенішу помилку і не купили сейф на одну одиницю, бо потім захочеться ще, і ще, і ще…
  4. Далі нам знадобляться набої, але не купуйте найдорожчі, краще спитайте в когось досвідченого. Для кожної цілі є свої патрони. Колись мій брат купив дорогі чеські патрони для цивільного АК. З кожним пострілом вилітала блискуча красива гільза а стрілець поруч тільки цокав язиком і повторював: «У багатих свої причуди». Хоча причиною було бажання купити набої краще.
  5. Далі треба накупити побільше тюнінгу, тактичних рукавичок, балаклаву, розгрузку, сошки і  т.д. Насправді – ні. Купувати тюнінг бажано, коли ви дійсно відчуваєте якусь потребу, а не просто так. Звісно, інколи є потреба підняти собі настрій і щось купити, тут не можу сперечатися, сам такий. Але часто краще купити набої і тренування, а значить навички.
  6. Що ж, ви готові поїхати у ліс або яр, щоб випробувати свою зброю. Бо на стрільбищі ж дорого! Але будьте готові, що доведеться купувати нову зброю, бо стару можуть конфіскувати за стрільбу в не відведених для цього місцях. Ціни оренди тиру вже не здаються такими високими? І це не кажучи вже про небезпеку влучити в грибників, або випадкових перехожих.
  7. Вчіться тільки по відео у Ютубі, там всі експерти. Насправді, перевіряйте кого ви слухаєте і чи є у них достатній досвід. Відео можуть дати багато як правильних речей, так і відвертої нісенітниці.
  8. Вибираємо стрільбище, домовляємось і їдемо вчитись стріляти. Не женіться за «тактичною», «бойовою» стрільбою та іншими «секретними методиками спецназа». Для початку, вам потрібні стійкі навички поводження зі зброєю та знання правил безпеки на підсвідомості. Якщо просто, то чітко знати всі органи керування, необхідні маніпуляції та як не завдати шкоди собі та іншим.
  9. Немає єдиної «правильної» техніки стрільби. Вона еволюціонує з новими знаннями, досвідом, експериментами. Колись вважалось, що стріляти з пістолета треба з однієї руки, зараз така техніка є застарілою.
  10. Не забувайте вдягатися по погоді та брати з собою воду та їжу, часто на стрільбищах цього немає, а вони знаходяться далеко від цивілізації.
  11. Пам’ятайте, що під час транспортування зброя має бути розряджена. Обережно діставайте зброю з чохла, вертикально, НЕ проводячи стволом через оточуючих, це дуже неприємно. Якщо щось впало на землю, НЕ нахиляйтесь проводячи стволом через людей, контролюйте напрямок ствола.
  12. НІКОЛИ не заглядайте в ствол зброї (допускається лише кола вона розряджена та розібрана, наприклад, під час чищення).
  13. Завжди виконуйте команди інструктора, перевіряйте, що зброя розряджена.
  14. Ствол! Палець! Це команди, які будуть звучати, доки ви не звикнете, що напрямок ствола треба контролювати і не махати ним, а палець не можна тримати на гачку до того, як зброя виведена на ціль (і особливо під час заряджання, розряджання, переміщень та усування затримок).
  15. Якщо ви натиснули на гачок, а пострілу не було, НЕ розвертайтесь зі зброєю. Зберігайте напрямок ствола у безпечному напрямку і перевірте в чому проблема.
  16. Не використовуйте патрони, які випадково ви могли знайти, вони можуть бути схожі на ваш калібр, але призведуть до поламки зброї
  17. Чищення потрібно робити після кожного виїзду на стрільбище, навіть після одного пострілу. Якщо ж ви не зробили жодного пострілу, але потрапили під дощ, все одно доведеться розбирати, сушити та чистити зброю.
  18. Холості тренування виконуються ВИКЛЮЧНО з фальш-патронами. У випадку використання бойових набоїв, випадковий постріл – це лише питання часу.
  19. І нарешті – зберігайте зброю і набої безпечно, у сейфі, щоб виключити доступ сторонніх осіб.
  20. Розкажіть своїй родині про правила безпечного поводження зі зброєю та зробіть сімейний виїзд на стрільбище. Родина має розуміти, що зброя – це інструмент і його важливо використовувати правильно та безпечно.

Чи згодні ви з цими правилами? Що можете ще додати?

Віталій Педченко (https://www.facebook.com/vitaly.pedchenko/)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *