
Дякую за переклад Олекса Кібкало:
“Чимало українців вперше придбали зброю – це була природня реакція на втрату почуття захищеності і події у країні.
Цей пост присвячений тим, хто придбавши зброю вважає себе вже захищеним. На жаль, поширена помилка. Бо зброя – це лише інструмент.
«Людина, що має зброю, озброєна не краще, ніж вона стала музикантом придбавши піаніно. Немає смислу володіти зроєю, коли не вмієте з нею поводитись» – Джеф Купер (засновник практичної і прикладної стрільби)
Ви не винуваті, що не знаєте, як поводитись зі зброєю – в нашій країні зброя вона стала широко доступною громадянам не так давно, а культура володіння довго прингічувалася.
Та тепер в руках розумного і уважного власника із предмета підвищеної суспільної небезпеки зброя перетворюється в ефективний інструмент захисту життя.
Головне, що має засвоїти новий власник зброї – це основи збройової культури і правила безпечного поводження.
Аби не стати подібним до дикуна чи «мавпи з гранатою» – таких не люблять на стрільбищі – дотримуйтесь правил безпеки, які написані кров’ю.
1) Переносьте зброю у чохлі або стволом догори;
2) Не розмахуйте стволом. Націлюйте його лише туди, куди будете стріляти. В жодному разі не спрямовуйте ствол на людей – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО! – а досвідчені стрільці сприймуть за неподобство і образу. Така поведінка створить Вам репутацію ненадійного стрільця, до якого небезпечно повертатись спиною.
3) Переносьте зброю розрядженою, заряджайте безпосередньо перед стрільбою. Ніяких приєднаних магазинів поза межами стрілкового рубежа. По-перше, людина з приєднаним магазином або зарядженою зброєю поза рубежем стрільби несе потенційну небезпеку. По-друге, дотримання правила показує ваше знання і усвідомлення техніки безпеки та добрих традицій поводження зі зброєю.
4) На стрільбищі неприпустима фраза «вона не заряджена» – це лише покаже тим, хто поруч повне Ваше невігластво і відсутність збройової культури. І ця фраза, напевне, винна у половині нещасних випадків зі зброєю. Зброя вважається зарядженою ЗАВЖДИ, навіть, якщо за мить до цього Ви її розрядили.
5) Кладіть палець на спусковий гачок лише перед пострілом. Якщо палець лежить на спусковому гачку постійно – то впавши, перечепившись ногою або від іншої несподіванки буде випадковий постріл. І саме палець на спусковому гачку спричиняє другу половину нещасних випадків. У тому числі у війську.
6) Перевіряйте, що є перед Вашою ціллю і за нею. Не допускайте випадковостей і не дійте навмання. Під час стрільби все має бути під контролем. Стрільба заради розваги в лісі, особливо з нарізної зброї, куля якої здатна вбити на відстані понад кілометр – вкрай небезпечна. Ви ж не хочете мати гріх і відповідальність за смерть випадкового грибника? А на стрільбищі за Вашою мішенню може бути тверда поверхня, яка дасть рикошет або може опинитись Ваш брат по зброї, що заклеює мішені.
Ці правила – це основа основ. Це, як тверезий водій за кермом, як не пхати пальці до розетки або не розводити багаття у квартирі.”